Подписка на e-mail
Хотите получать наши новости на почту?

Мы в соц.сетях

Выберите метку
[WP-CUMULUS]
Рубрики
Архив

eTXT

eTXT

Програма фінансування АПК: що нового?

З 3 вересня 2019 року вступають в дію зміни до переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету. Рішення щодо розширення переліку прийнято Урядом 21 серпня 2019 року та затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 825 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2013р. № 369».

 

Зміни ініційовано комісією щодо формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету. Комісія проаналізувала звернення сільгоспвиробників та ухвалила необхідність перегляду показників ступеня локалізації виробництва самохідної сільгосптехніки з поетапним щорічним збільшенням у період 2019 – 2021 р.р., а також встановила перехідний період для освоєння виробництва в Україні вузлів та агрегатів, що наразі виготовляються іноземними постачальниками. Зазначені агрегати необхідні для забезпечення високої якості та покращення технічних характеристик сільгосптехніки.
 

До оновленого переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, включено самохідну сільськогосподарську техніку виробництва ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», зокрема комбайни зернозбиральні самохідні:

  • «SKIF 280 Superior» SR-3085
  • «Skif-190» (SR-2065)
  • cелекційний «Skif-85» (SR-2010)
  • «Skif-310» (С-12)

 

та трактори ТОВ НВП «АгроМашІнвест»:

  • «Farmer 11246″
  • «Farmer 10286″

 
«Доля агровиробництва в структурі ВВП України становить 12% і має тенденцію до збільшення. Так само зростає показник валютної виручки: у 2018 році саме вони забезпечили 40% валютних надходжень в країні. Індустріалбанк всесторонньо підтримує підприємства агропромислового комплексу — від участі у державній програмі часткової компенсації вартості сільгоссптехіники до розробки спеціальних програм підтримки підприємств агропромислового комплексу. Серед пропозицій банку програма «Агро-Перспектива» на поповнення обігових коштів та «Агро-техніка” на придбання сільгосптехніки та обладнання, — коментує Віталій Кисленко, Директор Департаменту розвитку бізнесу Індустріалбанку, — В межах останньої програми можна отримати до 70% вартості техніки або обладнання без щомісячних комісій та штрафів за дострокове розірвання та з можливістю встановлення індивідуального графіку погашення основної суми кредиту та відсотків, враховуючи сезонність виробництва та грошові потоки клієнта». Докладніше про програми можна подивитися на сайті банку.

 
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України запровадив державну програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, в межах якої аграрії, які приймуть рішення придбати техніку та обладнання вітчизняного виробництва, отримають компенсацію витрат у розмірі до 25% вартості. Зокрема, програма розповсюджується на техніку та обладнання для агропромислового комплексу, спеціальні вагони для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси. Індустріалбанк є одним з уповноважених банків, через які можливе здійснення купівлі та отримання компенсації. Меморандум про загальні засади співробітництва з Мінагрополітики підписано банком на початку квітня 2018 року.


Вам понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями!
Подпишитесь на обновления сейчас и получайте полезные тематические материалы!