Подписка на e-mail
Хотите получать наши новости на почту?

Мы в соц.сетях

Выберите метку
[WP-CUMULUS]
Рубрики
Архив

eTXT

eTXT

Використання платіжних карт в Україні в 2018 році

Українці дедалі частіше використовують безготівкові розрахунки. Сайт ЛИДИ І БАНКИ пропонує до вашої уваги основні показники діяльності ринку платіжних карток в Україні за 2018 рік.

 

Власники платіжних карток українських банків у 2018 році здійснили за допомогою карток 3,9 мільярдів операцій на загальну суму 2,9 трильйони гривень. Кількість операцій за рік зросла на 26,7%, а їх обсяг в грошовому виразі зріс на 35,4%.

 

Доля безготівкових операцій в загальній кількості проведених за допомогою картки операцій склала 3,1 мільярдів операцій, а їх об’єм становив 1,297 трильйони гривень.
 

 

Яким чином українці використовували платіжний інструмент?

 

Обсяги безготівкових операцій із платіжними картками у 2018 році розподілилися таким чином:

 

  • 35,8% (465 млрд грн) склали операції переказу коштів із картки на картку (Р2Р), середній чек яких становив 1723 грн

 

  • 32,6% (423 млрд грн) – операції в мережі Інтернет, середній чек – 361 грн

 

  • 29,3% (381 млрд грн) – розрахунки в торговельній мережі, середній чек – 242 грн

 

  • 2,2% (29 млрд грн) – операції за допомогою пристроїв самообслуговування (ПТКС, АТМ), середній чек таких операцій становив 488 грн

 

 

Якщо розподіляти безготівкові операції за кількістю, то найбільша їх кількість припадала на розрахунки в торговельній мережі – 51,2% .

 
Водночас за обсягами безготівкових операцій спостерігається значне зростання операцій переказів Р2Р. В порівнянні з 2017 роком їх обсяг збільшився вдвічі, з 220 млрд грн до 465 млрд грн. Частка таких операцій зросла та склала 35,8% від загального обсягу безготівкових операцій.

 

Разом із тим, частка розрахунків платіжними картками у торговельній мережі знизилась із 31,9% до 29,3%. На поточний момент Національний банк вивчає такі зміни у структурі безготівкових операцій і їх можливий вплив на кон’юнктуру платіжного ринку, продовжуючи розширювати показники статистичної звітності за платіжними картками.Частка обсягу безготівкових операцій виключно за операціями, здійсненими на території України, є нижчою на 1,7 в. п. та складає 43,4%. Це свідчить про те, що українці частіше розраховуються власними картками безготівково за кордоном, ніж на території України (частка обсягу безготівкових операцій, емітованих українськими банками за межами України складає 87,2%).


Вам понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями!
Подпишитесь на обновления сейчас и получайте полезные тематические материалы!