Подписка на e-mail
Хотите получать наши новости на почту?

Рекомендуем!
Мы в соц.сетях

Выберите метку

Tax Free Карта Приватбанка Национальный банк Приват24 автокредит банковская карта банковские карты в украине банкомат ветхая валюта выдача вкладов денежные переводы депозит депозиты банков драгоценные металлы инвестиционные монеты индивидуальная лицензия НБУ интернет-банкинг ипотека кредит кредитка кредитка приватбанка кредитка универсальная кредитная история кредитный договор купить валюту лицензия НБУ льготный период кредитования международная система денежных переводов нбу обмен валюты обмен валюты в Украине обязательная продажа ограничения НБУ перевод перевод иностранной валюты перевод международная система денежных переводов переводы из-за рубежа пластиковая карта покупка валюты потребительский кредит продажа валюты продать валюту сбор в пенсионный фонд электронные деньги электронный кошелек

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Рубрики
Архив
Межбанковские курсы валют Безкоштовний каталог сайтів

Граничну суму розрахунків готівкою знижено до 50 000 гривень

granichni-sumi-rozragunkiv-gotivkoyuВід червня 2013 року в Україні діяло обмеження на розрахунки готівкою за участю фізичних осіб у розмірі 150 000 гривень. З 4 січня 2017 року граничну суму знижено до 50 000 гривень. Що має на меті Національний банку України, встановлюючи такі обмеження, та чи є даний захід дієвим намагався встановити сайт www.people-and-banks.net.

 

Граничні суми розрахунків готівкою встановлено постановою Правління Національного банку України від 06.06.2013 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» (далі – Постанова). Постановою від 25.11.2016 № 407 до зазначеної вище Постанови внесено зміни. З 4 січня 2017 року гранична сума розрахунків за участю фізичних осіб знижена із 150 000 грн. до 50 000 грн. Обмеження стосується розрахунків фізичних осіб з підприємствами або підприємцями, а також розрахунків між двома фізичними особами за договорами, які підлягають нотаріальному посвідченню.

 

Розрахунки, що перевищують 50000 грн., можуть здійснюватись в безготівковій формі шляхом:

 

  • перерахування коштів з поточного рахунку фізичнох особи на поточний рахунок юридичної особи– продавця або ФОП-продавця
  • внесення та / або перерахування готівкових коштів на поточний рахунок юридичної особи — продавця або ФОП-продавця (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок в національній валюті)

 

Банки зобов’язані здійснювати безготівкові розрахунки без обмежень та перераховувати кошти клієнтів у повному обсязі.

 

Гранична сума розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом дня не змінилася та становить 10 000 гривень.

 

Національний банк стверджує, що зниження граничної суми розрахунків не є вигадкою центрального банку. Дії регулятора повністю відповідають міжнародному досвіду. Граничні суми розрахунків встановлені в багатьох європейських державах та становлять навіть нижчі суми, аніж встановив Національний банк:

 

 • Іспанія – 2500 євро
 • Греція – 1500 євро
 • Франція – 1000 євро
 • Іспанія – 1000 єрво
 • Португалія – 1000 євро
 

Нововведення стосуватиметься лише великих покупок (нерухомість, коштовності, транспортні засоби, предметів мистецтва та розкоші, оплата подорожей, лікування), тому не завдасть незручностей переважній більшості громадян, не зачіпатиме щоденних покупок населення.

 

Натомість, зниження граничної суми розрахунків готівкою має принести позитивний ефект:

 

 • знизити сферу використання готівки та розширити сферу використання безготівкових розрахунків
 • забезпечити стабільні надходження готівки до банківської системи, що прискорить її обіг
 • збільшити обсяг ресурсів для кредитування
 • зменшити обсяги тіньової економіки
 • сприяти легалізації доходів населення (під час внесення готівки до банківської установи необхідно надати підтвердження джерел її походження, що спонукатиме населення діяти в межах законодавства)
 • підвищити прозорість фінансових операцій та економіки в цілому
 • зменшити витрати на обслуговування готівкового обігу

 
Контроль за додержанням встановленого порядку покладається на Державну фіскальну службу.

 

Наскільки дієвими виявляться нововведення Національного банку покаже час. На сьогодні можливо констатувати, що з моменту введення обмеження в 2014 році рівень готівки в економіці (М0/ВВП) поступово знижується. В 2014 році цей показник становив 18,1%, за результатами 12015 року зменшився до 14,6%. Комплексною програмою розвитку фінансового сектора України до 2020 року передбачене поступове зниження рівня готівки в економіці до 12%.

 

На думку переважної більшості експертів встановлення обмежень є швидким, але неефективним способом. Щоб збільшити обсяг безготівкових розрахунків необхідна довіра населення до банківської системи, конкурентна банківська система, можливість розрахуватися карткою в будь-якій торговій точці, доступний інтернет-банкінг, що дозволяє управляти рахунком дистанційно, надійний захист персональної інформації, відсутність свавілля податкових органів, висока якість державних послуг, високий рівень фінансової грамотності населення.

 

В умовах недовіри до банківської системи, наявності обмежень на суми зняття готівкової іноземної валюти з рахунків, коли навіть ввечері не відомо, який банк визнають неплатоспроможнім вранці, обмеження не забезпечить очікуваного ефекту.

 


Вам понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями!
Подпишитесь на обновления сейчас и получайте полезные тематические материалы!