Подписка на e-mail
Хотите получать наши новости на почту?

Мы в соц.сетях

Выберите метку
[WP-CUMULUS]
Рубрики
Архив

eTXT

eTXT

Фінансовий план сім’ї: що це таке та як їм користуватися

У кожної людини є мрії та нереалізовані бажання. Є вони і у сім’ї – машина, дача, туристична подорож до екзотичної країни… Сайт ЛЮДИ І БАНКИ радить, як гарантовано перетворити мрії у реальність, навчившись будувати та користуватись фінансовим планом сім’ї.

 

Що таке фінансовий план сім’ї?

 

Фінансовий план сім’ї – це план дій по досягненню цілей. Складається індивідуально для кожної сім’ї та може включати будь-які цілі на її розсуд від купівлі нового телефону до нового будинку та усього, на що вистачить фантазії.

 

Для чого потрібно складати фінансовий план?

 

Фінансовий план дозволяє з’ясувати:

 • як отримувати більше за ті ж гроші
 • як відкладати при будь-якому бюджеті
 • як заощаджувати, коли сім’я живе від зарплати до зарплати

 

План можна розробляти на місяць, рік, 5 років, на період, поки цілі не будуть досягнуті. Усе залежить від бажання та масштабності мети.

 

З чого почати?
 

Для початку треба визначитись із доходами. Проаналізуйте та внесіть в таблицю усі доходи, які складають ваш місячний бюджет:

 

 • заробітна плата
 • стипендія
 • пенсійні та соціальні виплати
 • додаткові доходи, наприклад, плата за нерухомість, яка здається в оренду, додатковий заробіток від фрілансу тощо

 

Наступний крок – витрати кожного члена сім’ї. Наберіться терпіння та протягом місяця фіксуйте усі витрати кожного члена сім’ї, в тому числі незначні та найдрібніші. Період, протягом якого необхідно записувати витрати, може бути й довший (2-3 місяці). Через певний період можна буде окреслити окремі групи витрат:

 

 • обов’язкові витрати, що повторюються із місяця в місяць – продукти харчування, комунальні послуги, транспорт, мобільний зв’язок та інтернет, навчання, утримання домашніх тварин.
 • великі регулярні витрати (не щомісячні) – подарунки до дня народження членів сім’ї, одяг та взуття, відпочинок
 • нерегулярні та непередбачувані витрати – витрати на здоров’я, ремонт усього того, що неочікуванно вийшло із ладу, таксі
 • емоційні покупки – кафе та ресторани, квитки на концерт, будь-які речі, придбання яких обумовлено не потребою, а дієсловом «хочу»

 
Що далі?

 

Підрахуйте щомісячні регулярні витрати, від яких неможливо відмовитись – їжа, комунальні послуги, оплата навчання, транспорт. Ця сума є недоторканною.

 

Далі проаналізуйте, на чому можна зекономити, а від чого взагалі відмовитись. Визначте для себе суму, яка може бути вивільнена, та почніть відкладати гроші. Не ставте завеликих планів. Сума має бути конкретною, а зменшувати її не дозволяється.

 

Бачу ціль!

 

Визначте 1-3 цілі, заради яких вирішили заощаджувати та готові відмовитись від задовлення придбання нової сукні або вечірки із друзями. Підрахуйте, скільки грошей потрібно для їх досягнення. Вирішіть, яку суму зможете виділяти на кожну ціль щомісяця.

 

Враховуйте пріоритетність. Якщо вам необхідно купити холодильник та телевізор, звісно, що холодильник в пріоритеті. Відкладайте більшу суму на холодильник, а те, що залишається, на телевізор. Або спочатку зосередьтесь на досягненні цілі № 1, а потім переходьте до інших.

 

Для зручності заведіть конверти, підписавши їх відповідно: «Холодильник», «Телевізор», «Непередбачені витрати». Також можна відкрити додаткову банківську картку та накопичувати гроші на ній або відкрити депозит з можливістю поповнення. Визначте найзручніший для вас спосіб і починайте накопичувати.
 

Не бачу перешкод!

 

Фіксація витрат, якщо ви досі ніколи цього не робили, відкриє вам очі на деякі цікаві факти. Когось вражає сума коштів, що витрачаються на щоденні 3-5 горняток кави, на посиденьки з друзями в кафе за келихом пива, на нові сукні, в той час як шафа забита речами, що роками не вдягалися, і таке інше. У кожного свої «недоліки».

 

Усвідомивши, куди діваються кошти, набагато легше відмовитись від витрат заради досягнення КОНКРЕТНОЇ цілі. Накопичення стає цікавою та азартною грою. Варто почати та отримати перші результати, щоб назавжди стати фанатом фінансового планування.

 

Почніть планувати свої фінанси та комфортно досягати поставлених цілей!


Вам понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями!
Подпишитесь на обновления сейчас и получайте полезные тематические материалы!