Подписка на e-mail
Хотите получать наши новости на почту?

Рекомендуем!

eTXT

Мы в соц.сетях

Выберите метку
[WP-CUMULUS]
Рубрики
Архив

eTXT

eTXT

2 вересня – день народження української гривні

Українська гривняСтатус національної грошової одиниці гривня отримала 25 серпня 1996 року після підписання президентом України відповідного указу. А вже 2 вересня 1996 року банки по всій країні почали обмінювати купоно-карбованців на гривні у відношенні 100 000 крб : 1 гривня. Карбованці приймали до оплати в торгово-сервісній мережі до 16 вересня 1996 року, а обмін купоно-карбованців на гривні в банківських установах проводився до кінця 1998 року.

 

З тих пір деномінацій в Україні не проводилося, але цінність національної валюти впала. Якщо у вересні 1996 року за 1 долар США давали 1,76 грн, то на сьогодні ціна одного долару США перевищує 25 гривень.

 

До 21 річниці гривні пропонуємо серію інфорграфік з цікавими фактами про банкноти та монети.

 

 

До дня народження національної валюти Національний банк України презентував мобільний додаток, завдяки якому громадяни можуть в доступній формі отримати інформацію про елементи захисту банкнот української гривні та пересвідчитись в тому, що гроші в їх гаманцях не фальшиві.

 

До цього часу інформація про зовнішній вигляд банкнот гривень та елементи їх захисту поширювались у друкованому форматі та розміщувались в мережі Інтернет на сайті Національного банку та незалежних видань. Відтепер інформація про захист українських грошей доступна кожному власнику мобільних девайсів.

 
Кожній бажаючий може безкоштовно завантажити мобільний додаток «Українська гривня» в App Store, Google Play або на офіційному сайті НБУ.

 

Незабаром мобільний додаток буде доступний також в англомовній версії. Це дасть змогу іноземцям попередньо ознайомитись із зовнішнім виглядом українських грошей та елементами їх захисту ще на етапі планування візиту до України.

Вам понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями!
Подпишитесь на обновления сейчас и получайте полезные тематические материалы!