Подписка на e-mail
Хотите получать наши новости на почту?

Рекомендуем!

eTXT

Мы в соц.сетях

Выберите метку
[WP-CUMULUS]
Рубрики
Архив

eTXT

eTXT

Національний банк України розпочинає видачу електронних ліцензій

З 3 липня 2017 року фізичні особи, які бажають інвестувати кошти за кордон, укласти договір з нерезидентом про страхування життя або розмістити кошти на рахунках в іноземному банку мають отримати в Національному банку України електронну індивідуальну ліцензію. З подробицями розбирався сайт www.people-and-banks.net.

 

Постановою Правління від 15.06.2017 року регулятор затвердив Положення про функціонування автоматизованої інформаційної системи Національного банку України «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій».

 

Автоматизована інформаційна система (АІС) – це комплекс організаційно технічних засобів за допомогою яких НБУ буде надавати фізичним особам індивідуальні ліцензії в електронній формі.

 

На підставі е-ліцензій фізична особа може здійснити протягом ОДНОГО КАЛЕНДАРНОГО РОКУ валютні операції на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

 

Е-ліцензія видається на здійснення ТРЬОХ видів валютних операцій:

 

 • здійснення інвестицій за кордон
 • розміщення коштів на рахунках в іноземних банках
 • платежі зо договорами страхування життя, які укладені із страховими компаніями-нерезидентами

 

Якщо сума операцій протягом календарного року перевищує 50 000 доларів США, фізична особа повинна звернутись безпосередньо до Національного банку України та отримати індивідуальну ліцензію в паперовій формі.

 

Порядок видачі е-ліцензій

 
Отримання електронних ліцензій здійснюється через уповноважені банки України. Фізична особа для початку повинна відкрити поточний рахунок в банку. При цьому бажано пересвідчитись, що банк встановив та протестував автоматизовану інформаційну систему. В іншому випадку тестувати програму будуть на вашому прикладі.

 

Наступний крок – подати до уповноваженого банку пакет документів:

 

1) Засвідчена підписом фізичної особи заява на видачу е-ліцензії (перелік інформації, яку необхідно зазначити в заяві, зазначений в додатку до Положення).

 

2) Документи або інформація про наявність у фізичної особи доходів, достатніх для переказу коштів на підставі е-ліцензії.

 

Документами, що підтверджують джерела походження коштів фізичної особи, можуть бути:

 • декларація про майновий стан і доходи з відміткою податкової служби про її отримання (для податкових резидентів України)
 • декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру / декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування, отриманої, зокрема з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції;
 • довідка Державної фіскальної служби України про суму сплачених податків з доходів фізичної особи
  інформація/документи, що підтверджують власні фінансові можливості, джерела походження власних коштів та інших активів особи, наявність, розміщення та/або використання активів клієнта, що дають змогу проводити або ініціювати проведення фінансової операції на відповідну суму

 

3) Оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення переказу коштів.

 

В якості документів можуть виступати будь-які документи, що використовуються в міжнародній практиці – договори (контракти), рахунки (інвойси) і т. і. головне, щоб в зазначених документах була наявна така інформація:

 

 • найменування та країна місцезнаходження / місце проживання отримувача переказу
 • найменування банку та реквізити рахунку, на кий здійснюється переказ коштів, країна його місцезнаходження
 • сума та назва валюти переказу
 • призначення платежу

 

Зазначені в пункті три документи подавати не потрібно, якщо здійснюється переказ коштів на власний рахунок, відкритий в іноземному банку.

 

Якщо у банка не виникло запитань та зауважень до документів, банк надсилає до Національного банку засобами АІС електронний запит на видачу е-ліцензій. Національний банк за умови відповідності інформації, яка наведена у запиті, встановленим вимогам уносить до системи обліковий запис. Дата внесення запису та номер облікового запису вважається датою та номером е-ліцензії. Видача е-ліцензій здійснюється БЕЗКОШТОВНО.

 

Особливі умови

 
 • електронна ліцензія не може буди видана на операцію, що вже проведена
 • заява до Національного банку України про видачу е-ліцензії надається у вигляді електронного документа та має бути підписана електронним цифровим підписом, тобто попередньо особа повинна звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів та отримати ЕЦП, який прирівнюється до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис»
 • переказ коштів на підставі е-ліцензії можливо здійснити виключно в день її отримання

 

Підстави для відмови у видачі е-ліцензії

 

 • невідповідність документів вимогам законодавства
 • наявність в заяві інформації, яка не відповідає інформації в поданих заявником документах
 • наявність заборони або обмежень на здійснення валютної операції
 • подання документів особою, яка переховується від органів влади
 • переказ коштів на користь або в інтересах осіб, які зареєстровані або постійно проживають в країні, що визнана Верховною Радою України державою-агресором / державою-окупантом
 • наявність у банка підозр / ознак / інформації, що може свідчити про реальну або потенційну небезпеку використання банку з метою вчинення кримінальних дій / проведення операцій, що загрожують інтересам вкладників або кредиторів банку

Вам понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями!
Подпишитесь на обновления сейчас и получайте полезные тематические материалы!